fbpx

Rekman är ett innovativt estniskt företag vars högkvalitativa fönster och dörrar hjälper till att spara energikostnader tack vare sina goda egenskaper. Våra produkter passar kunder med höga krav, som i första hand behöver hållbara och vackra lösningar.

Våra fördelar och styrkor är ett kundorienterat förhållningssätt, högkvalitativa produkter och snabba leveranser. Vi är en aktivt sympatisk och pålitlig partner vars långa erfarenhet och höga tekniska kunskap garanterar ett utmärkt slutresultat även i de mest komplexa projekt.

Idag har vi 38 anställda som arbetar i vårt företag, varav cirka 28 som arbetar i produktionen. När order av byggobjekt har färdigställts i enlighet med kundens specifika behov, ger det en god grund för en konsekvent och omfattande utveckling av kompetens och kunskap hos alla anställda.

Varje sats av fönster och dörrar, som produceras i Rekman, är unik och genomförs av våra bästa specialister. Detta har skapat en möjlighet att erbjuda högsta kvalitet till kunden med tanke på vår långa erfarenhet inom området för framställning av fönster och dörrar. Det senare i sin tur har bidragit till utvecklingen av kundernas förtroende för produkter som tillverkas hos Rekman.

Vi är redo att uppfylla order med allt mera komplexa tekniska konstruktioner.

Skicka oss din förfrågan …

Intresserad av en prisoffert, underhåll eller garantireparation? Vi finns alltid här för dig!

    Jag vill ha en prisoffertJag behöver underhåll eller garantireparation

    Ordern gäller: UnderhållGarantiåtgärd
    Fönster- eller dörrtyp: Fönster med enkla bågarFönster med dubbla bågarBalkong- eller altandörrar
    Material: TräTrä/aluminium

    ... eller kontakta oss

    kontakt-m

    Martin Tombak

    försäljningschef / tyska fönster

    martin@rekman.com
    +372 521 1188
    kontakt-n

    Evelin Lippur

    försäljningschef

    evelin@rekman.com
    +372 5566 0410
    kontakt-n

    Nadežda Spasskaja

    försäljningschef

    nadezda@rekman.com
    +372 5307 0806
    kontakt-m

    Alar Lehtsaar

    försäljningschef / Finland

    alar@rekman.com
    +372 5400 5112
    kontakt-m

    Tarvo Laur

    byggchef

    tarvo@rekman.com
    +372 510 6722
    kontakt-m

    Veljo Laanemäe

    chefskonstruktör/teknolog

    veljo@rekman.com
    +372 508 0547
    kontakt-m

    Indrek Päivalill

    konstruktör

    indrek@rekman.com
    +372 5635 9433
    kontakt-m

    Argo Mürgimäe

    platschef i fabrik

    argo@rekman.com
    +372 5666 8178

    kontakt-n

    Mare Õunap

    lagerchef

    mare@rekman.com
    +372 520 8591
    kontakt-n

    Anneli Annikve

    kontors chef

    anneli@rekman.com
    +372 523 7256
    kontakt-m

    Raido Raidma

    styrelseordförande/VD

    raido@rekman.com
    +372 522 3660
    kontakt-m

    Danel Hirbaum

    styrelseledamot / försäljning

    danel@rekman.com
    +372 512 6038