fbpx

Idag har vi 50 anställda som arbetar i vårt företag, varav cirka 40 som arbetar i produktionen. När order av byggobjekt har färdigställts i enlighet med kundens specifika behov, ger det en god grund för en konsekvent och omfattande utveckling av kompetens och kunskap hos alla anställda.

Varje sats av fönster och dörrar, som produceras i Rekman, är unik och genomförs av våra bästa specialister. Detta har skapat en möjlighet att erbjuda högsta kvalitet till kunden med tanke på vår långa erfarenhet inom området för framställning av fönster och dörrar. Det senare i sin tur har bidragit till utvecklingen av kundernas förtroende för produkter som tillverkas hos Rekman.

Vi är redo att uppfylla order med allt mera komplexa tekniska konstruktioner.

Skicka oss din förfrågan …

Intresserad av en prisoffert, underhåll eller garantireparation? Vi finns alltid här för dig!

Jag vill ha en prisoffertJag behöver underhåll eller garantireparation

Ordern gäller: UnderhållGarantiåtgärd
Fönster- eller dörrtyp: Fönster med enkla bågarFönster med dubbla bågarBalkong- eller altandörrar
Material: TräTrä/aluminium

... eller kontakta oss

kontakt-m

Martin Tombak

försäljningschef / tyska fönster

martin@rekman.com
+372 521 1188
kontakt-n

Evelin Lippur

försäljningschef

evelin@rekman.com
+372 5566 0410
kontakt-n

Kadi Pilt

försäljningschef

kadi@rekman.com
+372 5351 0721
kontakt-m

Aavo Leppikson

försäljningschef / export

aavo@rekman.com
+372 501 3643
kontakt-m

Tarvo Laur

byggchef

tarvo@rekman.com
+372 510 6722
kontakt-m

Sven Liinev

logistiker/garantichef

sven@rekman.com
+372 523 9548
kontakt-m

Veljo Laanemäe

chefskonstruktör/teknolog

veljo@rekman.com
+372 508 0547
kontakt-m

Indrek Päivalill

konstruktör

indrek@rekman.com
+372 5635 9433

kontakt-m

Argo Mürgimäe

platschef i fabrik

argo@rekman.com
+372 5666 8178
kontakt-m

Urmas Süld

IT-projektledare

urmas@rekman.com
+372 5340 2034
kontakt-n

Mare Õunap

lagerchef

mare@rekman.com
+372 520 8591
kontakt-m

Aare Heilo

kvalitetschef

aare@rekman.com

kontakt-n

Anneli Annikve

kontors chef

anneli@rekman.com
+372 523 7256
kontakt-m

Raido Raidma

styrelseordförande/VD

raido@rekman.com
+372 522 3660
kontakt-m

Danel Hirbaum

styrelseledamot / försäljning

danel@rekman.com
+372 512 6038