Soojusjuhtivus: Uw=0,78 W/m2K
Heliisolatsioon: Rw (C, Ctr) 45 (-1, -3) dB
Ilmastikukindlus: E1200
Kasutame toodete valmistamisel kvaliteetset liimpuitu, mis tänu kaasaegsele eeltöötlusele ning viimistlusele tagavad pikaealisuse ja vastupidavuse.
Viimistlusvahenditena kasutame ainult keskkonnasõbralikke vesialuselisi värvisüsteeme – nii katvaid värve kui ka läbipaistvaid lasuure, mille värvivalik on meeldivalt lai. Sobiva värvitooni saad valida RAL värvikataloogist ja lasuuri Teknos lasuurikataloogist.
Kataloogis väljatoodud toonid on produtseeritud elektrooniliselt. Need ei asenda reaalseid värvitoone, kuna toone mõjutavad toode ise, valgusolud ja paljud teised tegurid. Lõplik toonivalik tee alati meie esindussalongis värvikaardi alusel.
RAL värvikataloog
Teknos lasuurikataloog
Me ei soovita kasutada lasuuri toote välispinnal kuna lasuuril on oluliselt väiksem UV-kindlus kui katval RAL värvil.
Kui turvalisus ja ohutus on Sinu jaoks olulised märksõnad, siis tasub mõelda eritöödeldud turvaklaaside kasutamise peale, mis aitavad Sul luua turvalise ja ohutu kodu. Tavaliste klaaside kõige suuremateks miinusteks on nende tagasihoidlik tugevus ja purunemisel tekkivad killud, mis võivad tekitada vigastusi.
Turvaklaasid jagunevad kaheks – karastatud turvaklaasideks ja lamineeritud turvaklaasideks.
Karastatud turvaklaasid
Karastatud turvaklaasid on tavalistest klaasidest suisa viis korda tugevamad ja see tugevus saavutatakse klaaside sulamispunktini kuumutamise ja kiire jahutamise teel. Karastatud klaaside keemilised, optilised- ja paisumisomadused on täpselt samasugused nagu tavalistel klaasidel, erinevuseks ongi ainult suurem tugevus ja klaaside purunemise eripära. Purunemisel pudeneb klaas ohututeks pisikesteks tükkideks, mis ei tekita kellelegi vigastusi.
Kui soovid klaasilt suurt vastupidavust ja ohutut purunemisstruktuuri, siis on karastatud turvaklaas õige valik.
Lamineeritud turvaklaasid
Lamineeritud turvaklaasid koosnevad kahest või rohkemast klaasikihist, mis on omavahel liidetud plastikkilega. Plastikkile sulatatakse klaasikihtide vahele suure rõhu all ja kõrgel temperatuuril. See muudab klaasid raskesti purustatavateks ja tagab suurema ohutuse kuna klaaside purunemisel ei lenda killud laiali vaid püsivad plastikkile küljes kinni. Nõnda väheneb lõikehaavade ja eluohtlike vigastuste tekkimise võimalus. Eeliseks on ka UV-kiirguse vastane kaitse ja parem helikindlus kuna vahekile blokeerib UV-kiirgust ja parandab mürasummutavust.
Kui soovid, et klaas jääks pärast purunemist oma avasse ja eest ei kukuks, siis on lamineeritud turvaklaas õige valik.
Vastavalt soovile või ehitusprojekti dokumentatsioonile aitavad õige klaasivaliku teha meie müügiesindajad.
Kui suvine päike kütab ruumi liiga kuumaks või päikesevalgus on häirivalt ere, siis on võimalik kasutusele võtta päikesekaitseklaasid, mis vähendavad klaasi läbiva päikeseenergia ja -valguse hulka.
Päikesekaitseklaasid jagunevad kaheks – massvärvitud päikesekaitseklaasideks (absorbeerivad klaasid) ja pindkaetud päikesekaitseklaasideks (reflekteerivad klaasid).
Massvärvitud päikesekaitseklaasid
Massvärvitud päikesekaitseklaasidel on väga hea päikeseenergia neeldumisvõime, mis oluliselt vähendab ruumi jõudva päikeseenergia kogust. Need klaasid kaitsevad üheltpoolt sooja eest ja teiseltpoolt tõkestavad ka valguse läbivust kuna on tavalisest klaasist tumedamad sinna lisatud värvainete tõttu.
Neeldumisvõime oleneb klaaside toonist ja paksusest – mida paksemad klaasid on, seda tumedamad nad on ja seda efektiivsemalt on tõkestatud päikeseenergia ja -valguse läbivus.
Massvärvitud päikesekaitseklaaside värvitoone on erinevaid, nõnda on Sul võimalus saavutada just selline valgus siseruumis nagu soovid.
Pindkaetud päikesekaitseklaasid
Pindkaetud päikesekaitseklaasid lasevad läbi küll päikesevalguse, kuid peavad kinni suurema osa päikeseenergiast. See saavutatakse tänu õhukesele spetsiaalsele metallioksiidide pinnakattele, mis peegeldab tagasi väliskeskkonda suurema osa klaasile langevast päikeseenergiast.
Kui Sinu jaoks on oluline loomulik valgus siseruumides, siis pindkaetud päikesekaitseklaasid on õige valik.
Päikesekaitseklaasid paigaldatakse alati kõige välimiseks klaasideks, et tagada kõige tõhusam päikesekaitse. Päikesekaitseklaase saab soovi korral ühildada ka turvaklaasidega.
Vastavalt soovile või ehitusprojekti dokumentatsioonile aitavad õige klaasivaliku teha meie müügiesindajad.