Oled ehitamas uut või renoveerimas olemasolevat maja ja seisad küsimuse ees, missugused aknad valida? Ei soovi keegi meist ju teha vale valikut ja hiljem tõdeda, et aknad pole piisavalt müra- ja soojapidavad või peavad vastu aastakümneid vähem, kui oleks osanud oodata.

Akende õige valik sõltub maja arhitektuurist, asukohast, arhitekti poolt esitavatest nõuetest ja Sinu soovidest. Kindlasti ei soovita vaadata ainuüksi hinnasilti ja valida uusi aknaid uisapäisa, kaaluda tuleks lisaks eeltoodule erinevate materjalide eeliseid ja loomulikult pole vähemtähtis see, kas aknad valmistab pikaaegsete kogemustega meistrid või turgu kompav uus tegija.

Kahjuks jääb linnapildis silma üsna palju viimaste kümnendite jooksul renoveeritud või ehitatud hooneid, kus akende valikuga paraku alt mindud on. Paljude väärikate ja stiilsete hoonete puhul on kasutatud ilmetuid ja madalama kvaliteediga plastaknad, mis paraku rikuvad kogu hoone miljöö või ajaloolise hõngu.

Samas on rõõm tõdeda, et olukord on tasapisi paremuse poole muutumas ja aknavalikusse suhtutakse järjest tõsisemalt tänu üldisele teadlikkuse kasvule nii arendajate, ehitajate kui ka klientide seas. Järjest enam eelistatakse kvaliteetseid energiasäästlikke üheraamseid ja kaheraamseid puit- ja puitalumiiniumaknaid, mis jäävad kaunistama fassaade ja interjööre aastakümneteks.

Tuletõkkeaknad

Ühetraamsed tuletõkkeaknad takistavad tulekahju korral tule levikut üheltpoolt hoone siseselt, takistades tule levimist ühelt korruselt teisele või siseakna puhul ühest ruumist teise. Teiseltpoolt takistavad tuletõkkeaknad tule levikut hoonelt hoonele, kui need asuvad üksteisele väga lähestikku.

Miks valida just Rekman’i puitaknad või puitalumiiniumaknad, seda näed juba vastavale lingile klikates. Kokkuvõtvalt öeldes ikka sellepärast, et akende valmistamiseks kasutame ainult kõrge kvaliteediga puitmaterjale, mis tänu kaasaegsele eeltöötlusele ja viimistlusele tagavad suurepärase vastupidavuse ning aastakümnete pikkuse eluaea. Põhilise materjalina kasutame männi liimpuitu aga soovi korral on erilahendusena võimalik kasutada ka teisi eksklusiivsemaid materjale nagu näiteks tamm või filipiini mahagon (meranti). Lisades puitmaterjali kaitseks alumiiniumprofiilid, saame veelgi pikema kasutuseaga aknad ja sootuks teistsuguse välisilme.

Kõik meie poolt valmistatud üheraamsed aknad on varustatud kolmekordse klaaspaketiga ja kaheraamsed aknad kahekordse klaaspaketiga pluss lisaklaasiga välisraamil, mis tagavad väga head soojapidavusnäitajad nagu ka iga toote juures näitajatena näha on. Erilahendusena on valikus lisaks tavapärastele klaasidele erinevad turvaklaasid (karastatud ja lamineeritud) ja päikesekaitseklaasid (massvärvitud ja pindkaetud), mis võimaldavad tõsta turvalisust ja ohutust ning vähendada ruumi sattuva päikeseenergia- ja valguse hulka.

Ja mis põhiline, me teeme kõike hingega, alates hinnapakkumisest kuni akende paigaldamiseni välja. See on ka põhjus, miks viimase 30 aasta jooksul on tuhanded kliendid armsal kodumaal ja põhjamaades valinud just meie valmistatud aknad. Kui soovid samuti osa saada objektidest, kus meie aknad fassaade kaunistavad ja elanikele rõõmu pakuvad, siis vaata meie referentse Eestis ja Soomes ning soovi korral külasta vastaval aadressil asuvat objekti ka ise.

Võta julgelt ühendust meie rõõmsameelsete müügijuhtidega, kes aitavad Sind alati nõu ja jõuga või küsi soovitusi ja hinnapakkumist alltoodud kontaktvormi vahendusel ning võid kindel olla, et aitame Sul valida sobivaimad aknad mõistliku hinnaga, mis pakuvad Sulle rõõmu aastakümneid.