Klassikaliselt kaunid ja soojapidavad puitaknad on iga koduomaniku unistus. Pole vahet, kas hoone on uus või renoveeritud, traditsiooniline või moderne, asub uusarendus- või miljööväärtuslikus piirkonnas, puitaknad sobivad suurepäraselt kokku iga stiiliga.

Kui oled esmapilgul keerulise valiku ees, kas soetada mõnevõrra kallimad aga vastupidavad kodumaised puitaknad või odavamad madalama kvaliteediga plastaknad, siis meie veerandsajandi pikkusele kogemusele tuginedes soovitame kindlasti langetada otsus puitakende kasuks.

Plastikakende eluiga on kordades lühem kui puitakendel, nende konstruktsioonid paraku aja jooksul väsivad ja annavad ilmastikumõjudele alla, mille tulemusel väheneb ka soojapidavus. Plastikakende ainuke eelis on hind aga seegi on petlik kuna plastikakende korduv vahetamine on lõppkokkuvõttes kulukam kui korraga kvaliteetsete puitakende soetamine.

Kvaliteetsed puitaknad on väga pika kasutuseaga ja erinevalt plastikakendest ei kaota selle aja jooksul oma soojapidavust ega kuju. Selle saavutamiseks kasutame kvaliteetset liimpuitu, mis tänu kaasaegsele eeltöötlusele ning viimistlusele tagavadki pikaealisuse ja vastupidavuse. Puitakende kõige tundlikumad kohad nagu raami- ja lengi alaosa, oleme katnud alumiiniumprofiiliga ja seda ikka selleks, et puitaknad meie laiuskraadi heitlikele ilmadele maksimaalselt hästi vastu peaksid.

Meie pikaaegsete kogemustega meistrid valmistavad just sellised mõõdu, kuju ja värvitooniga aknad nagu soovid. Aastate jooksul on meie suurepäraste meistrite käe all valminud lisaks tavapärastele nelinurksetele akendele kolmnurksed, ümmargused ja trapetsikujulised puitaknad.

Puitaknad S90 ja S90 Fix

Üheraamsed puitaknad avanevad sissepoole küljele ja ülevalt tuulutuseks. See on Saksamaal välja töötatud suure kasutusmugavusega aknasüsteem, mis on mõnusalt lihtsalt hooldatav. Seetõttu tuntakse neid ka kui „saksa tüüpi“ aknaid.

Pakume loomulikult ka kinniseid ehk mitteavatavaid puitaknaid kohtadesse, kus akende avatavus pole vajalik.

Meie puitaknad on praktiliselt hooldusvabad, piisab kui korra aastas kontrollida üle sulusesüsteem, mida tuleks vajadusel määrida ja reguleerida.

Traditsioonilised puitaknad on tõestanud oma vastupidavust läbi sajandite, jää Sinagi koos meiega puidule truuks ja vali hingega tehtud puitaknad!