Kui turvalisus ja ohutus on Sinu jaoks olulised märksõnad, siis tasub mõelda eritöödeldud turvaklaaside kasutamise peale, mis aitavad Sul luua turvalise ja ohutu kodu. Tavaliste klaaside kõige suuremateks miinusteks on nende tagasihoidlik tugevus ja purunemisel tekkivad killud, mis võivad tekitada vigastusi.

Turvaklaasid jagunevad kaheks – karastatud turvaklaasideks ja lamineeritud turvaklaasideks.

Karastatud turvaklaasid

Karastatud turvaklaasid on tavalistest klaasidest suisa viis korda tugevamad ja see tugevus saavutatakse klaaside sulamispunktini kuumutamise ja kiire jahutamise teel. Karastatud klaaside keemilised, optilised- ja paisumisomadused on täpselt samasugused nagu tavalistel klaasidel, erinevuseks ongi ainult suurem tugevus ja klaaside purunemise eripära. Purunemisel pudeneb klaas ohututeks pisikesteks tükkideks, mis ei tekita kellelegi vigastusi.

Kui soovid klaasilt suurt vastupidavust ja ohutut purunemisstruktuuri, siis on karastatud turvaklaas õige valik.

Lamineeritud turvaklaasid

Lamineeritud turvaklaasid koosnevad kahest või rohkemast klaasikihist, mis on omavahel liidetud plastikkilega. Plastikkile sulatatakse klaasikihtide vahele suure rõhu all ja kõrgel temperatuuril. See muudab klaasid raskesti purustatavateks ja tagab suurema ohutuse kuna klaaside purunemisel ei lenda killud laiali vaid püsivad plastikkile küljes kinni. Nõnda väheneb lõikehaavade ja eluohtlike vigastuste tekkimise võimalus. Eeliseks on ka UV-kiirguse vastane kaitse ja parem helikindlus kuna vahekile blokeerib UV-kiirgust ja parandab mürasummutavust.

Kui soovid, et klaas jääks pärast purunemist oma avasse ja eest ei kukuks, siis on lamineeritud turvaklaas õige valik.

Vastavalt soovile või ehitusprojekti dokumentatsioonile aitavad õige klaasivaliku teha meie müügiesindajad.