Kui suvine päike kütab ruumi liiga kuumaks või päikesevalgus on häirivalt ere, siis on võimalik kasutusele võtta päikesekaitseklaasid, mis vähendavad klaasi läbiva päikeseenergia ja -valguse hulka.

Päikesekaitseklaasid jagunevad kaheks – massvärvitud päikesekaitseklaasideks (absorbeerivad klaasid) ja pindkaetud päikesekaitseklaasideks (reflekteerivad klaasid).

Massvärvitud päikesekaitseklaasid

Massvärvitud päikesekaitseklaasidel on väga hea päikeseenergia neeldumisvõime, mis oluliselt vähendab ruumi jõudva päikeseenergia kogust. Need klaasid kaitsevad üheltpoolt sooja eest ja teiseltpoolt tõkestavad ka valguse läbivust kuna on tavalisest klaasist tumedamad sinna lisatud värvainete tõttu.

Neeldumisvõime oleneb klaaside toonist ja paksusest – mida paksemad klaasid on, seda tumedamad nad on ja seda efektiivsemalt on tõkestatud päikeseenergia ja -valguse läbivus.

Massvärvitud päikesekaitseklaaside värvitoone on erinevaid, nõnda on Sul võimalus saavutada just selline valgus siseruumis nagu soovid.

Pindkaetud päikesekaitseklaasid

Pindkaetud päikesekaitseklaasid lasevad läbi küll päikesevalguse, kuid peavad kinni suurema osa päikeseenergiast. See saavutatakse tänu õhukesele spetsiaalsele metallioksiidide pinnakattele, mis peegeldab tagasi väliskeskkonda suurema osa klaasile langevast päikeseenergiast.

Kui Sinu jaoks on oluline loomulik valgus siseruumides, siis pindkaetud päikesekaitseklaasid on õige valik.

Päikesekaitseklaasid paigaldatakse alati kõige välimiseks klaasideks, et tagada kõige tõhusam päikesekaitse. Päikesekaitseklaase saab soovi korral ühildada ka turvaklaasidega.

Vastavalt soovile või ehitusprojekti dokumentatsioonile aitavad õige klaasivaliku teha meie müügiesindajad.